Main page Our products
Our products
- Produkty nasze powstają pod stałym nadzorem lekarzy weterynarii. Zarówno surowce jak i produkty posiadają aktualne stosowne badania. Towary sprzedajemy w sieciach specjalistycznych hurtowni i sklepów zoologicznych na terenie całej Polski, oraz za granicą.
 

Szampony dla psów i kotów

Szampony dla psów i kotów - dla psów, kotów.

ZIOŁOWE SZAMPONY PIELĘGNACYJNE DLA PSÓW

Nowa generacja leczniczych i pielęgnacyjnych produktów naszej firmy, to wynik wieloletniej obserwacji zwierząt, oraz ich reakcji na kosmetyki i preparaty.
Szampony HAU, oraz MIAU to produkty dla szczególnie wymagających klientów.

Szampony HAU i MIAU służą do pielęgnacji psów, kotów i drobnych zwierząt futerkowych.
Od wielu lat najlepsze szampony na polskim rynku, o czym świadczą liczne pozytywne opinie klientów, oraz brak reklamacji.

Komponenty używane do produkcji naszych szamponów są naturalne, posiadają atesty i dopuszczenia do obrotu. Gotowe wyroby po długich badaniach uzyskały pozytywną opinię Instytutu Weterynarii, oraz zezwolenie na ich obrót w handlu wydane przez Ministerstwo Rolnictwa. Polecane są do użytku amatorskiego, jak też specjalistycznego - weterynaryjnego, w lecznicach i schroniskach dla zwierząt. Są wykonane na bazie olejów drzew tropikalnych, lanoliny, prowitaminy B, D-Panthenolu i innych. Substancje aktywne - profilaktyczne, są wyciągami z ziół stosowanych w dermatologii przy leczeniu i pielęgnacji skóry, i sierści, a także, dzięki charakterystycznemu zapachowi, odstraszaniu insektów (pcheł, wszy, kleszczy). Dzięki specjalnie dobranym, łagodnie działającym składnikom, oraz odpowiedniej ilości czynników ochronnych - są akceptowane przez zwierzęta dysponujące receptorami kilka tysięcy razy czulszymi od receptorów człowieka (węch i smak). Zawierają elementy kationowe, dzięki którym przy regularnej pielęgnacji włos zachowuje sprężystość i połysk.

Przed użyciem szampon należy rozcieńczyć letnią wodą w stosunku 1:5.

HAU INSEKT - ziołowy szampon dla psa, skutecznie wspomagający walkę z insektami przez ich odstraszanie. Zawiera repelenty będące ekstraktami ziół odstraszających pchły, wszy, kleszcze. Polecany do kąpania dorosłych psów domowych, pracujących, oraz owiec i innych zwierząt gospodarskich. Zawiera środki ochronne, dzięki którym nie drażni skóry zwierzęcia zranionej ukąszeniami insektów. Nie jest preparatem biobójczym.

HAU FLOMIK - ziołowy szampon dla szczeniąt i psów młodych, skutecznie wspomagający odstraszanie insektów.
Szampon produkowany z myślą o młodych psach, które już w momencie kupna są zapchlone. Zawiera łagodnie działające  środki pieniące, podwójny składnik ochronny, D-Panthenol, lanolinę, olej jojoba, oliwkę z oliwek, oraz repelenty będące wyścigami ostróżki, chryzantemy, drzewa herbacianego, cedru, ziół odstraszających pchły, wszy, kleszcze, oraz ich jaja. HAU FLOMIK zawiera prowitaminy grupy B, których działanie opisane jest szczegółowo przy szamponie HAU PROVITA. Ze względu na zawartość środka antyalergicznego zalecany jest dla psów o skórze wrażliwej. Nie jest preparatem biobójczym.

HAU JUNIOR - ziołowy szampon leczniczy dla szczeniąt i psów młodych.
Rumianek-  łagodzi podrażnienia skóry i zadrapania koi ból likwiduje zewnętrzne stany ropne, i zapalne skóry, skutecznie pomaga w leczeniu alergii. Szampon HAU JUNIOR to delikatny szampon dla szczeniąt i młodych psów, pomocny w leczeniu alergii i stanów zapalnych skóry, powstałych m.in. na skutek zranienia przez insekty. Zawiera oliwkę z oliwek, oraz prowitaminy grupy B. Może być stosowany profilaktycznie. Nieznacznie rozjaśnia włos.

HAU BIKI - ziołowy szampon dla psów starszych i rekonwalescentów po przebytych chorobach. Skutecznie wspomaga odstraszanie insektów. Delikatnie działający szampon. Skutecznie odstraszając wspomaga zwalczanie insektów, leczenie stanów zapalnych skóry i alergii. Zawiera oliwkę z oliwek, oraz prowitaminy grupy B. Może być stosowany profilaktycznie u wszystkich psów. Nieznacznie rozjaśnia włos. Nie jest preparatem biobójczym.

HAU PROVITA - (repair effect) - witaminowy szampon dla psa.
Szampon HAU PROVITA służy do leczenia, oraz pielęgnacji skóry i włosa.
Repair effect - to tzw reperujący efekt uzyskany przez zastosowanie naturalnych składników utrzymujących prawidłową gospodarkę lipidową skóry i sierści.

HAU PROVITA:
polepsza stopień nawilżenia skóry, która przy regularnym stosowaniu preparatu pozostaje długo miękka i elastyczna,
zapobiega wysuszeniu włosa i utrzymuje prawidłową wilgoć w jego wnętrzu,
działa przeciwzapalnie, oraz łagodzi swędzenie skóry,
pobudza do tworzenia epidermy i prawidłowego uziarnienia skóry przy małych zranieniach (po ukąszeniach insektów), oraz przy zdarciu naskórka,
łagodzi działanie promieni słonecznych
łagodzi zaczerwienienia skóry - tzw Erythem,
przyspiesza gojenie ran i zabliźnianie uszkodzeń skóry,
poprawia rozczesywalność sierści,
zapobiega rozszczepianiu włosa
regeneruje uszkodzony włos
wzmacnia, pogrubia włos, nadaje mu połysk i sprężystość.

HAU NORKA - norkowy szampon dla psa.
Naturalny olej norkowy należy do najlepszych preparatów stosowanych w kosmetyce przy leczeniu i pielęgnacji skóry i włosów. Przez utrzymanie naturalnej warstwy lipidowej - leczy skórę, zwiększa jej elastyczność, regeneruje, ułatwia odzyskanie naturalnej gładkości. Działa kojąco przy stanach zapalnych i łojotokowych. Szampon HAU NORKA zawiera środki antyalergiczne i może być stosowany u psów o skórze wrażliwej.


HAU LANO - ochronny lanolinowy szampon dla psa.
Lanolina - naturalna wydzielina gruczołów potowych zwierząt. Jest nią pokryta cała okrywa włosowa. Od jej ilości jest ściśle uzależniony stan sierści i skóry.
Zwykłe szampony zawierają duże ilości detergentów, które powodują wyjałowienie sierści przez wypłukiwanie z niej lanoliny. Szampon HAU LANO proponujemy jako ochronny preparat do kąpieli psów pielęgnowanych dotychczas szamponami tradycyjnymi.

HAU DANDRUFF - ziołowy szampon zapobiegający łupieżowi i łuszczycy. Brzozowo - łopianowy szampon skutecznie wspomagający leczenie skóry dotkniętej łupieżem i łuszczycą.
Brzoza - pielęgnuje podrażnienia skóry wywołane łupieżem i łuszczycą, posiada właściwości dezynfekujące.
Łopian - pielęgnuje sierść, nadaje jej połysk, zapobiega wypadaniu włosa.

HAU TINEA - ziołowy szampon zapobiegający grzybicy.
Dębowo - pokrzywowy szampon skutecznie wspomagający leczenie skóry dotkniętej grzybicą.
Dąb - łagodzi wypryski skórne i owrzodzenia, a także trudno gojące się rany powstałe po ukąszeniach przez insekty lub inne zwierzęta.
Pokrzywa - dezynfekuje skórę, wzmacnia włos i cebulkę włosową. Nadaje mu połysk.

HAU LADY - rozplątujący szampon dla psów o sierści długiej i średniej.
Olej jojoba otrzymywany jest w naturalny sposób z drzewa Samandiae Chennix jako wosk płynny 44% - 59%, o składzie zbliżonym do naturalnego tłuszczu wielorybiego. Od tysięcy lat stosowany w lecznictwie i kosmetyce przez Indian południowoamerykańskich jako "cudowny olej". Nie stwierdzono w nim jakichkolwiek właściwości toksycznych, nie określono więc przeciwwskazań. Natłuszcza skórę i włos na całej długości, zwiększa elastyczność i odporność na działanie środków chemicznych.
Olej jojoba pozostaje po kąpieli na suchym włosie i czyni go odpowiednio śliskim, co ułatwia rozplątywanie i zapobiega zbijaniu się w kłęby.
Sierść - zwłaszcza długa - pielęgnowana szamponem LADY łatwo się rozczesuje, jest miękka i błyszcząca.

HAU TERRIER - podstawowy, ziołowy szampon dla psów o sierści szorstkiej. Przeznaczony jest do pielęgnacji wszystkich psów szorstkowłosych.  Dzięki zastosowaniu unikalnych kompozycji ziołowych, nadaje sierści naturalną twardość, połysk i zdrowy wygląd.Szampon wykonany jest z naturalnych składników, obojętny dla środowiska naturalnego i ulega szybkiej biodegradacji..

HAU TERRIER INSEKT - szampon ziołowy dla psów szorstkowłosych. Zawiera repelenty, ekstrakty ziół skutecznie odstraszających pchły, wszy i kleszcze. Nie drażni skóry psa zranionej po ukąszeniach insektów, oraz nie szczypie w oczy. Przeznaczony jest do pielęgnacji wszystkich psów szorstkowłosych.  Dzięki zastosowaniu unikalnych kompozycji ziołowych, nadaje sierści naturalną twardość, połysk i zdrowy wygląd. Szampon wykonany jest z naturalnych składników, obojętny dla środowiska naturalnego i ulega szybkiej biodegradacji.

HAU TERRIER SPECIAL - ziołowy szampon dla szczeniąt psów szorstkowłosych, oraz osłabionych i po przebytych chorobach.

 

SZAMPONY DLA KOTÓW

MIAU - ziołowy szampon leczniczy dla kota. Zawiera lanolinę, oliwkę z oliwek, prowitaminy grupy B, wyciągi i oleje z drzew tropikalnych, składniki przeciwalergiczne, wyciągi ziołowe.
Dzięki minimalnej zawartości detergentów, oraz zwiększonej ilości składników ochronnych leczy i pielęgnuje skórę kota zranioną przez insekty, a także włos osłabiony działaniem szamponów zwykłych i agresywnych.
Może być stosowany u wszystkich kotów - młodych i dorosłych.

AMER - rozplątujący szampon pielęgnacyjny dla kotów perskich.
Łagodny szampon pielęgnacyjny o działaniu rozplątującym, przeznaczony jest dla wszystkich kotów, a w szczególności perskich i innych długowłosych.
Zawiera:
lanolinę
olej jojoba
prowitaminy grupy B,
D-Panthenol
olej norkowy
oliwka z oliwek
wyciągi z aloesu i migdałów
łagodne środki pieniące z podwójnym czynnikiem ochronnym
AMER zapobiega filcowaniu się sierści i zbijaniu się w kłęby.

Asortyment
Assortment
Przeznaczenie
Designation
nr EAN
NO EAN
Waga
Weight
Szt./op
Pcs./pack.
HAU INSEKT przeciw insektom
against insects
01701 180 ml
20
HAU TINEA przeciw grzybicy i łuszczycy against
mycosis and psoriaris
01703 180 ml
20
HAU DANDRUFF przeciw łupieżowi
against dandruff
01704 180 ml 20
HAU JUNIOR dla psów mlodych i osłabionych
for young and weakened dogs
01702 180 ml 20
HAU PROVITA zawiera witaminy z grupy B
contains group B vitamins
01705 180 ml 20
HAU NORKA zawiera olej norkowy
contains mink oil
01706 180 ml 20
LADY z olejem jojoba oil, rozplątujący
with jojoba oil, disentangling
01711 180 ml 20
FLOMIK wspomaga zwalcznaie insektów
helps to remove insects
01712 180 ml 20
LANO lanolinowy, ochronny
lanoline, protective
01710 180 ml 20
BIKI przeciw insektom
against insects
01708 180 ml 20
MIAU dla wszystkich kotów
for all cats
01709 180 ml 20
AMER dla kotów perskich
for Persian cats
01707 180 ml 20
HAU TERRIER nowość podstawowy dla psów szorstkowłosych
basic for wire coat breeds
01713 180 ml 20
HAU TERRIER SPECIAL nowość dla różnych malych i delikatnych zwierząt
for small and/or sensitive animals
01714 180 ml 20
HAU TERRIER INSEKT nowość dla psów szorstkowłosych przeciw insektom
against insects for wire coat dogs
01715 180 ml 20