Strona główna O firmie
O firmie
Historia Firmy

Firma powstała w czerwcu 1982 roku. Produkujemy szeroki asortyment towarów przeznaczonych do karmienia, pielęgnacji i obsługi zwierząt domowych, w tym egzotycznych. Produkty nasze powstają pod stałym nadzorem lekarzy weterynarii. Zarówno surowce jak i produkty posiadają aktualne stosowne badania.

Towary sprzedajemy w sieciach specjalistycznych hurtowni i sklepów zoologicznych na terenie całej Polski. Duża część naszych produktów znalazła uznanie odbiorców zagranicznych m.in. Europy, Azji, Afryki ... Oferta naszych wyrobów stale się powiększa. Cieszą się one uznaniem, czego dowodem jest rosnące na nie zapotrzebowanie.

 

 
W harmonii z naturą

Powyższy slogan, od blisko 30 lat należy do motto naszych poczynań.

Już w chwili powstania, w czerwcu 1982 roku, firma nasza przyjęła następujące zasady:

Stosowanie zdrowych, wyłącznie naturalnych składników (nie poddawanych sztucznym modyfikacjom GMO), pochodzących od sprawdzonych i uznanych dostawców, Ziarno, suszone owoce i warzywa, barwniki, aromaty, wyciągi ziołowe, kruszywa do piasków dla kotów, pokarmowe i sanitarne dla ptaków - sš pochodzenia wyłącznie naturalnego.


Wdrażanie własnych, nie stosowanych nigdzie, receptur i technologii produkcji,

NGP - opracowany i wdrożony w roku 1992 system spajania ziaren wchodzących w skład kolb dla ptaków i gryzoni, polegający na łączeniu ziaren punktowo tak, aby wewnętrzne przestrzenie wypełnione były nieustannie powietrzem, które wentylując wyrób chroni go przed pleśnieniem i o co najmniej 150% przedłuża czas przydatności do spożycia.

STOPINS - najnowszy opracowywany od kilku lat, a wdrożony 1 maja 2005 r, system zabezpieczania pokarmów przed insektami, utrzymujący świeżość w całym okresie przydatności, dzięki zastosowaniu wymiany atmosfery z powietrza atmosferycznego na specjalny gaz ochronny, przyjazny dla otoczenia. STOPINS to również specjalne opakowanie barierowe zabezpieczające towar przed utratą wymienionej atmosfery. Technologia STOPINS podlega monitoringowi NON STOP co oznacza, że każde opakowanie jest sprawdzone, oznaczone i zarejestrowane w dzienniku produkcji.

SZAMPONY - dla psów i kotów. Ich składniki aktywne ( np przeciw insektom, przeciw łupieżowi, przeciw, grzybicy i inne ) są pochodzenia wyłącznie naturalnego ( olej norkowy ) i przez cały okres przydatności do użycia są aktywne biologicznie (wyciągi ziołowe).


Wprowadzanie własnych, oryginalnych nazw grup towarowych, jak

DEROPTA, AVIK, SOLO, MIKROMIX, SANIT

oraz towarów jednostkowych

HAU, MIAU, LAFTIK, BIKI, CALVIS, TIKI, BUBU, CZIKA, MIMI, SMYK, TUTTI, KOKO, PIGMENTAL, FLORAL, BIONATAL i wiele, wiele innych.


Prowadzenie nieustannego monitoringu jakościowego produkowanych wyrobów,

Wyroby nasze cechuje wysoka jakość, której odzwierciedleniem jest całkowity brak reklamacji i rosnące uznanie, w tym sprzedaż, w Polsce i za granicą.

Utrzymaniu jakości naszych produktów na wysokim poziomie pomaga opracowany i wdrożony system GMP, który w znakomity sposób pomaga sterować procesami logistyki, i monitoringu produkcji.

Wdrożenie jednego produktu, lub grupy produktów trwa niejednokrotnie nawet do 5 lat. To bardzo długo. Mamy jednak świadomość, że zwierzęta najczęściej przebywają pod opieką hodowców amatorów. Im w głównej mierze chcemy pomóc tak, aby na początkach swej drogi poznania zasad hodowli, choć pod względem żywieniowym, mieli najwyższy komfort.
Dbamy również o hodowców profesjonalnych. To oni głównie są pomysłodawcą, motorem działań i testerem naszych produktów. Współpracujemy również z autoryzowanymi fachowcami. Dla przykładu cała linia pokarmów dla ryb powstała z udziałem naukowców - ichtiologów.


Pracujemy dla Państwa również po to, aby zaspokoić własne ambicje na wdrażanie najlepszych, jedynych w swoim rodzaju, oryginalnych i nigdzie nie spotykanych pokarmów, smakołyków, szamponów, witamin, odżywek i akcesoriów dla Waszych pupili.