Strona główna Produkty
Produkty
Produkty nasze powstają pod stałym nadzorem lekarzy weterynarii. Zarówno surowce jak i produkty posiadają aktualne stosowne badania. Towary sprzedajemy w sieciach specjalistycznych hurtowni i sklepów zoologicznych na terenie całej Polski, oraz za granicą.
 

Podłoże sanitarne dla kotów

Podłoże sanitarne dla kotów - dla kotów.

Podłoże sanitarne dla kotów

Mineralne "piaski" dla kotów.
ZEOLITOWE - MIAU SANIT, FRESH, ZEOLIT.
Materiałem wyjściowym wszystkich tych podłoży jest naturalny ZEOLIT. Zróżnicowanie odmiennymi nazwami powodowane jest wielkością frakcji poszczególnych "piasków", oraz aromatami stosowanymi dla poprawienia komfortu w pomieszczeniu. Podłoże drobniejsze posiada tzw większą powierzchnię sorpcyjną, to oznacza, że bardziej chłonie wilgoć i zapach. Zastosowanie tych podłoży jest również zróżnicowane wielkością zwierząt, które załatwiają w nich swoje potrzeby. I tak większe zwierzęta powinny "chodzić" do żwirków grubszych, a mniejsze do drobniejszych. Dzięki temu podłoga przy kuwecie będzie bardziej czysta.

Podłoża BENTONITOWE - AMER BRYŁKA

Materiałem pochłaniającym jest idealnie wysuszona kopalina ilasta o nazwie bentonit. Bentonity są bardzo lekkie. Z tego względu w kuwetach kocich wskazane jest stosowanie grubszych granulatów, ponieważ drobne wynoszone są łapkami i rozsypywane wokół kuwety. Daphnia proponuje dwa rodzaje frakcji.

O SUROWCACH STOSOWANYCH DO PRODUKCJI.

ZEOLITY - skały osadowe
BENTONITY - kopaliny ilaste

ZEOLITY i BENTONITY to kopaliny powszechnie stosowane do pochłaniania mokrych odchodów i towarzyszących im przykrych zapachów. BENTONIT jest uznany za najbardziej praktyczny pochłaniacz, ponieważ jego część, która pochłonęła wilgoć, tworzy łatwo usuwalne bryłki. Jednak skuteczność ich działania jest odmienna.
ZEOLIT to higieniczne podłoże do klatki, terrarium. Wykazuje działanie antybakteryjnym, dezynfekuje i odświeża otoczenie.
ZEOLIT jest minerałem 100 % naturalnym, prażonym w temperaturze około 500o C. Nie zawiera żadnych dodatków chemicznych. Zużyty ZEOLIT można wsypać do pojemnika na odpady, lub bezpośrednio do domowej instalacji WC.
Posiadaczom ogródków szczególnie polecamy ZEOLIT jako świetny materiał kompostujący.
ZEOLIT - doskonale pochłania wilgoć i zapachy.
ZEOLIT - nie tworzy grudek, dzięki temu działa w całej swojej objętości natychmiast po wsypaniu i nieustannie kontroluje prawidłową czystość aż do widocznego zużycia podłoża.
ZEOLIT - dzięki swoim unikalnym właściwościom fizykochemicznym dezynfekuje klatkę, terrarium i ich otoczenie, oraz skutecznie zabezpiecza ją przed rozwojem bakterii, pleśni, pasożytów i kleszczy. Piórka, skóra i sierść zwierząt jest czysta, sucha i bez zapachu.
Dzięki suchym kąpielom ZEOLIT pomaga w utrzymaniu czystości piór, sierści i skóry.
Zużyty ZEOLIT należy wymieniać średnio co 1 - 2 tygodnie, zależnie od ilości zwierząt w klatce czy terrarium.
ZEOLIT sam informuje o wymianie. Kiedy poziom wilgoci osiągnie wierzchnią warstwę, warstwa ta robi się wyraźnie ciemniejsza. Jest to sygnał, kiedy należy wymienić podłoże.

Niezwykłe właściwości ZEOLITu dowodzi test porównawczy, opisany niżej.

BENTONIT - według norm światowych, bentonitem przyjęto nazywać taką kopalinę, która zawiera nie mniej niż 75% montmorillonitu. Kopaliny o zawartości montmorillonitu 50-75 % nazwano iłami bentonitowymi. Bentonity i iły bentonitowe należą do kopalin ilastych grupy smektytów. Minerały ilaste posiadają bardzo złożoną strukturę. Badania za pomocą promieni Roentgena oraz mikroskopu elektronowego wykazały , że budowa wewnętrzna iłów jest drobnokrystaliczna i warstwowa, przy czym kryształy mają kształt bardzo drobnych i wydłużonych płytek. Grubość ich wynosi 10-15 A. Przybliżony wzór chemiczny przedstawia się następująco: Al2.O3 × 4SiO2 ×n H2O . Jak widać montmorillonit jest glinokrzemianem uwodnionym, a stosunek Al2 O3 do SiO2 wynosi ~ 1: 4.Cechą charakterystyczną bentonitów jest ich hydrofilność. Pochłanianie wody powoduje rozluźnienie struktury i tworzenie dyspersji o koloidalnych wielkościach cząsteczek. Zawartość wody w bentonitach jest zmienna i zależy od warunków zewnętrznych. Inną bardzo ciekawą własnością jest duża zdolność do wymiany kationów. W zależności od rodzaju jonów usadowionych w pozycjach wymiennych rozróżniamy bentonity sodowe, wapniowe, potasowe lub organobentonity zwane również bentonami. W przyrodzie najczęściej spotykane są bentonity wapniowe. Bentonity sodowe występują bardzo rzadko. Dzięki słabym wiązaniom istnieje możliwość zamiany-wymiany jonów wapniowych na sodowe. Jest to znany proces pod nazwą aktywacji bentonitu. Bentonit aktywowany posiada inne własności np.: znacznie większy współczynnik pęcznienia.
Ze względu na swoje własności bentonit znajduje zastosowanie w następ. dziedzinach:
odlewnictwo
wiertnictwo
chemia budowlana
hydroizolacja /geomaty/
przemysł paszowy
ochrona środowiska naturalnego
budownictwo
przemysł spożywczy
farby i lakiery
tworzywa sztuczne
pochłaniacze odchodów zwierzęcych w hodowlach amatorskich.

TEST PORÓWNAWCZY
pochłaniaczy oferowanych obecnie na rynku zoologicznym

Materiały użyte do testu:
brykiet drewniany 100 ml
diatomit 100 ml
bentonit 100 ml
ZEOLIT 100 ml
amoniak 4 x 1 ml
Przebieg testu:
Do szczelnie zamykanych naczyń szklanych wsypano kolejno brykiet drewniany, diatomit, bentonit i ZEOLIT. Do każdego z nich wlano po 1 ml amoniaku. Naczynia szczelnie zamknięto, następnie wstrząśnięto nimi celem dokładnego wymieszania.

Po 15 minutach otwarto naczynia i porównano zapachy w poszczególnych naczyniach.

Wynik testu:
Brykiet drewniany był wyraźnie wilgotny, zapach amoniaku bardzo mocny.
Diatomit i bentonit wchłonęły wilgoć, lecz zapachy w naczyniach je zawierających były ostre, porównywalne z zapachem czystego amoniaku.
Zapach w naczyniu zawierającym ZEOLIT był ledwo wyczuwalny.

Lista rankingowa badanych pochłaniaczy według ich skuteczności:
Wnioski:
ZEOLIT nie tworzy grudek, dzięki temu jest cały czas aktywny w całej swojej objęto�ci.
Każda cząstka ZEOLITu nieustannie zatrzymuje wilgoć i zapach. ZEOLIT jest produktem najbardziej skutecznie pochłaniającym niezwykle silną woń amoniaku zawartego w moczu zwierzęcia (kot, chomik, �winka morska, królik, mysz, szczur, ptaki w klatkach, gady i płazy w terrariach, i inne). Jest również niezwykle skutecznym pochłaniaczem zapachów i odchodów ryb w hodowlach przemysłowych i akwariach.
Cechy ZEOLITu wykazane testem dowodzą, że ZEOLIT jest obecnie najlepszym produktem stosowanym przy codziennej higienie wszystkich zwierząt domowych, w tym kotów.


Podłoża sanitarne dla kotów
Asortyment
Assortment
Przeznaczenie
Designation
nr EAN
NO EAN
Waga
Weight
Szt./op
P1cs./pack.
MIAU SANIT pochłaniacz odchodów i zapachów pochodzenia zwierzęcego
absorbs the sharp smell of extrements
 01603  5 kg
 1
MIAU SANIt
Aromat
 minerał zeolitowy usuwający nieprzyjemny zapach
zeolite maneral, removes unplesent odours
 01633  5 kg
 1
ZEOLIT minerał zeolitowy usuwający nieprzyjemny zapach
zeolite maneral, removes unplesent odours
 01610  5 kg
 1
FRESH piasek o działaniu antybakteryjnym
antibacteraial cat litter
 01608  5 kg
 1
FRESH piasek o działaniu antybakteryjnym
antibacteraial cat litter
 01614  5 kg
 1
AMER STANDARD
zbrylający piasek o dziłaniu antybakteryjnym
antibacteraial cat litter - clumping
 01611  5 kg
 1
AMER STANDARD
Aromat
zbrylający piasek o działaniu antybakteryjnym
antibacteraial cat litter - clumping
 01613  5 kg
 1
AMER SUPERIOR drobny zbrylający piasek o działaniu antybakteryjnym
superfine, antibacterial cat litter - clumping
 01613  5 kg
 1
AMER SUPERIOR
Aromat
drobny zbrylający piasek o działaniu antybakteryjnym
superfine, antibacterial cat litter - clumping
 01612  5 kg
 1